Andre Rieu Kimdir ?

Dünyaca ünlü Hollandalı orkestra şefi, keman üstadı ve besteci olan Andre Rieu 1949 yılında doğdu. Yaşayan en büyük klasik müzik icracılarının başında gelmektedir. Andre Rieu 15 yaşında keman çalmaya başladı. Babası bir orkestra şefi idi. İyi bir müzik eğitimi aldı. Profesyonel keman eğitimine ilk olarak Liege Konservatuvarı'nda başladı.  

1978 Yılında kurulan Maastricht Salon Orkestrası’nda bir kemancı olarak yerini aldı. Daha sonra 1987 yılında kurduğu Johann Stauss Orkestrası orkestrası ile müzik yaşamına devam etmektedir. 50 kişiyi aşkın bir sanatçı topluluğuna sahip olan bu orkestra ile birçok başarılı albüme de imza attı. Başta klasik müzik olmak üzere 20. yüzyılda bestelenmiş olan birçok film müziği ve New Age tarzındaki besteleri sanat çevrelerinde en iyi yorumlayan sanatçı olarak görüldü.

 

Özellikle Waltz tarzına yönelen Andre Rieu, bu alanda da tanınmış bestelere imza attı. 1987 yılından beri orkestrası ile birçok ülkede konserler verdi. Konserleri dünyanın her yerinde çok yoğun bir ilgi ile karşılandı. Konser biletleri günler öncesinden tükendi.

Konserlerinde sempatik tavırlarıyla tanınan Andre Rieu Klasik Müziği genç kuşaklara sevdiren en önemli kişi olarak görülüyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Andre Rieu, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hollandaca, İngilizce ve Almanca biliyor.

Kategori: 
Konu ile İlgili Resimler: 
Andre Rieu Kimdir

Yorumlar

Helal olsun. Adam klasik müziği yeni nesillere sevdirdi. Orkestrası mükemmel. Kasım ayında Türkiye'ye gelecek olması İstanbulda konser verecek olması çok sevindirici.

ANDRE RİEU müthiş bir kişiliğe ve kabiliyete sahip bir müzisyen. En takdir edilecek yanı azmi. Hayallerini gerçekleştirmiş, yılmadan savaşmış ve kazanmış. Halkla bütünleşerek konserlerini veriyor. Ülkelerin özelliklerini de göz önünde tutuyor. Yerine göre espirili. Sanırım bu düzeninde ki başarısı da "OĞLAK" olmanın verdiği yönetici ruhu ve disiplin anlayışına borçlu... İyi ki varsın ve seni yakından görmesekde "teknoloji" sayesinde dinliyoruz. Bize mutlu dakikalar yaşattığın için teşekkürler ANDRE RİEU.....

tek kelımeeyle muhteşem bır kışılık . her şeyiyle özel bir insan. bır yapımcı olarakta albümlerınde seçtiği parçalardaki başarısı tam isabet aramızda böyle bir müzik insanının olması bence büyük mutluluk sebebi

Bu insanı tanrı özel olarak yaratmış. Müzik yapıp insanlara o müziği sevdirsin diye bizlere bahşetmiş. İnanılmaz bir deha. Yaptığı şovlarıda seyretmek ayrı bir zevk .

Yeni yorum ekle

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.